на българската азбука, просвета и култура, над 30 ученици от СУ „Христо Ботев“ – гр. Глоджево под ръководството на учителите по български език г-жа Елнар Солак и г-н Октай Алиев се включиха с желание, старание и уважение към родния език в традиционната диктовка, част от кампанията „Написаното остава. Пиши правилно!“, организирана от Института по български език и литература към Българската академия.
Диктовката продължи около 20 минути, като учениците, разпределени в две класни стаи, писаха по един от двата предложени варианта, избрани от техните учители. Първият вариант представлява изказване на журналиста Александър Андреев по случай 24 май, а вторият е част от интервю с българския писател акад. Антон Дончев. С внимание към всяка дума те показаха, че грамотността е знание, отговорност и повод за гордост.
Училището ни имаше представители от V, VI, VII, VIII, IX, X и XI клас, по-голяма част от които се справиха отлично. Нека продължаваме да пазим, обичаме и развиваме българския език заедно!






